אודות

אודות התאחדות העצמאים

מטרת "התאחדות העצמאים" לאגד עצמאים בעלי עסקים ושכירים בעלי שליטה בחברה מכל התחומים מול שלטונות המדינה בדרישה לפיצויים שווה ערך לדמי אבטלה הניתנים לשכירים שפוטרו בעקבות משבר הקורונה, ולדאוג לאינטרס העצמאים ושכירים בעלי שליטה בחברות שנשארו ללא פרנסה בעקבות המשבר, והכול תחת איגוד ייצוגי אחד.

הגיע הזמן להתאגד ולפעול במאבק מול שלטונות המדינה בהפגנות והפעלת לחץ פוליטי על מנת לדאוג לעצמאים ושכירים בעלי שליטה בחברה שהתרסקו במשבר הקורנה ביום אחד לאחר בניית מפעל חיים שלם במשך שנים, ומוצאים עצמם מול שוקת שבורה ללא פרנסה או פיצויים ראויים, וללא זכאות לדמי אבטלה או אבטחת הכנסה מביטוח לאומי.

הגיע הזמן שאחרי תשלומים רבים שמשלמים העצמאים ובעלי חברות לביטוח לאומי ומיסים, המדינה תדאג להם חזרה במשבר זה לפיצויים ראויים.

נדרוש להפסיק את האפליה המתמשכת מזה שנים בין שכירים לעצמאים, נדרוש פיצויים בסכום שווה ערך לדמי אבטלה לעצמאים שירדו ממאה לאפס הכנסות ביום אחד בעקבות משבר הקורונה והחלטת הממשלה, באותה מידה שביטוח לאומי מעביר דמי אבטלה ואבטחת הכנסה לשכירים שפוטרו ולא פחות!

נדרוש סיוע מיידי לטובת העסקים העצמאיים בישראל ע"י מענק ראוי באמצעות דמי אבטלה או מענק חד פעמי בהתאם לגובה ההכנסה בשלושה חודשים האחרונים של שכיר בעל שליטה לפי תלוש השכר או בממוצע של הכנסה חודשית לשנה, לפי דו"ח הכנסות השנתי של כל עצמאי מהשנה הקודמת שלו.

נדרוש עצירה לאלתר של כל תשלומי המיסים בישראל (ביטוח לאומי, מס הכנסה, מע"מ). פטור מתשלומי ארנונה, מים, שכירות, דמי ניהול, חשמל, והכל עד שיחלוף משבר הקורונה ועסקים יחזרו לפעול כרגיל.

נדרוש להקפיא לאלתר את תשלומי המשכנתא או השכירות של נדל"ן פרטי ועסקי שלא מייצר הכנסות עד לסיום תקופת המשבר בכל הרמות, שהבנק יקפיא לבעלי ההון את המשכנתא הם יוכלו להקפיא לשוכרים שלהם את השכירות, בכל שרשרת הפרמידה.

רק ביחד, כקבוצה גדולה ומאוחדת נוכל להשיג שוויון זכויות בין עצמאים לשכירים. ככל שהקבוצה תגדל כך תוכל לנהל משא ומתן מול הרשויות ממקום של כוח ולא של תחנונים. הכוח בידיים שלכם לשנות על ידי שיתוף פוסט זה. שתפו! שתפו! ושתפו עוד…!